Podnikajte okamžite s ready – made s.r.o.

V poslednej dobe je známe, že potenciálni podnikatelia uprednostňujú kúpu založenej spoločnosti pred jej zakladaním. A niet sa čomu čudovať, kúpa hotovej sro je oveľa rýchlejšia, podnikateľ tým ušetrí cenný čas, ktorý miesto zakladania firmy môže venovať na okamžité podnikanie. Túto skvelú možnosť ponúka predaj spoločnosti.

Mince, hodiny

Týmto hotovým firmám určeným na predaj sa vraví aj ready – made s.r.o. Áno, najčastejšie majú formu spoločnosti s ručením obmedzeným, nakoľko ide o najobľúbenejšiu a najčastejšiu podnikateľskú formu. Pri kúpe takejto eseročky sa na záujemcu prevedie obchodný podiel spoločnosti a začať podnikať môže prakticky okamžite. V prípade záujmu sa pri kúpe pozmenia rôzne detaily, ako napríklad obchodné meno, adresa, predmet podnikania či iné.

  • Výhodou pri kúpe ready – made s.r.o. je fakt, že už je zapísaná v Obchodnom registri, má pridelené IČO a DIČ a má zapísaných niekoľko najbežnejších živnostenských oprávnení. V neposlednom rade je ďalšou veľkou výhodou, že pri nej bolo splatené základné imanie v minimálnej výške 5 000 EUR.

Najčastejším dôvodom, prečo rastie záujem o kúpu týchto pred – založených firiem je predovšetkým úspora času. Takisto menej komplikácií s byrokratickými záležitosťami. V skratke povedané- podnikateľ môže čas, ktorý ušetril pri zakladaní investovať priamo do svojich plánovaných obchodných aktivít. A to je v nejednom prípade pozitívna správa, pretože niektoré obchodné príležitosti si pýtajú práve rýchly zásah.

Podnikateľka, notebook

Týmto populárnym spôsobom sa dá v rekordne rýchlom čase nadobudnúť funkčná obchodná spoločnosť, a to navyše bez potreby vkladať na účet základné imanie – 5 000 EUR. Záujemca sa stáva konateľom v spoločnosti po prevode obchodného podielu. Keďže sa stáva jej konateľom, má právo s ňou podpisovať zmluvy, vystavovať faktúry, nadväzovať obchodné vzťahy a zaväzovať túto kúpenú eseročku k svojim plánovaným aktivitám.

About the author