Vstúpte do sveta internetu a získajte nových zákazníkov

Neustále ma dokáže prekvapiť to, https://sip.denik.cz/celebrity/kam-se-ztratil-moderator-jan-rosak-zestarl-a-venuje-se-utajene-rodine-20171212.html že aj dnes existujú firmy a podnikatelia, pre ktorých je internet absolútne neznámou planétou. Mám napríklad jedného celkom blízkeho známeho, ktorý má stavenú firmu. Zameriava sa hlavne na rôzne mestské zákazky, teda na prerábanie chodníkov alebo ciest. To v preklade znamená, že deväťdesiatdeväť percent jeho pozornosti, smeruje na verejné obstarávania. Keď vyhrá, dostane zaplatené od mesta alebo od obce a ide stavať. Muž v obleku číta noviny s nápisom biznis.jpgSamozrejme, že u neho nastávajú aj situácie, kedy zákazky nemá, nezarába a je z toho, obrazne povedané, chorý. Priznám sa, že aj napriek tomu, že sa stretávame a rozprávame dosť často, nemala som ani tušenie o tom, že nemá žiadnu webovú stránku. Bol iba zaregistrovaný do nejakého katalógu stavebných firiem, o čom však nemal tušenia.
Povedala som mu, že bez webu, kde by ho mohli ľudia nájsť, v podstate dnes môže podnikať len veľmi ťažko. Spočiatku sa mi smial, no asi po pol roku zazvonil telefón a chcel poradiť.Počítač s veľkým monitorom, položený na stole, zápisník, sivý hrnček a okuliare.jpg

Ja nie som žiaden odborník na zakladanie webov, ale asi s internetom robím trošku viac ako tento môj známy. Preto som mu odporučila, aby si našiel niekoho, kto sa venuje tejto činnosti. On tak urobil a web si založil. Nebol však spokojný s tým, že nezaznamenal nejako extrémne viac zákaziek. V tomto momente som mu poriadila Ďalšiu vec, na ktorú som dnes celkom hrdá, pretože som si dopredu ani ja nebola úplne istá. Išlo o to, aby vyskúšal optimalizáciu pre vyhľadávače seo. Predpokladám, že vite o čo ide a ak nie, tak len veľmi v krátkosti. Ide o optimalizovanie stránok, na základe ktorého nebude váš web vyskakovať na desiatej stránke vyhľadávačov, ale na tretej, ideálne na prvej. Podľa slov môjho známeho, optimalizácia naozaj zabrala.
Takže milí podnikatelia, ktorí ešte neobjavili kúzlo internetu, zakladajte rýchlo svoj web a
Nezabudnite ani na kvalitnú optimalizáciu pre vyhľadávače.

About the author