Sprievodca investíciami do zlata

Ak Vás nebaví sledovať ako Vaše peniaze zapadajú prachom v banke, je načase rozmýšľať nad investíciou inde. Najvhodnejším spôsobom investície je tá konzervatívna – to platí najmä ak ste v investovaní začiatočník. Výhody konzervatívnej investície nám ponúka investícia do zlata.

Investičné zlato

Je to hádam najznámejší spôsob investovania. Dôležitým faktorom je počet karátov. Zlato najrýdzejšej akosti má 24 karátov a rýdzosť 999,9/1000. Z investičného hľadiska razba na minciach či tehličkách nemá vplyv na ich cenu. Ak sa samozrejme nejedná o zberateľské mince a kolekcie v náklade niekoľkých kusov.

Zlato je známou investičnou komoditou už niekoľko storočí

K výhodám tejto formy investície patrí: To že ju skutočne a teda fyzicky vlastníte. Vhodné je k dlhodobému držaniu – dať možnosť trhu rásť s cenou Vášho,,pokladu,,

Nevýhody však nie sú také hrozné, ako by ste si predstavovali. Jednou z nich je skladovanie. Ak niečo fyzicky vlastníte, musíte si to aj uložiť. Je na mieste si pred kúpou zlata zadovážiť trezor, album alebo niečo v čom budete mať svoje mince alebo tehličky uschované.

Na druhej strane práve postup typu buy and hold môže byť Vašou najistejšou a najmenej rizikovejšou pozíciou. (buy and hold – kúp a drž)

Ak ste teda začínajúci investor porozhliadnite sa po zlatých minciach alebo zlatých tehličkách na predaj.

Zlato ako dobrá investícia

Aké sú teda výhody investovania do zlata?

Oplatí sa investovať do tejto komodity aj v roku 2023? Odpovedať nám môže aj opakujúca sa história.

Výhody investovania

  • ľudská civilizácia si už stáročia zlato vysoko cení
  • udržanie svojej hodnoty aj napriek krízam a inflácii
  • možnosti zlata sú neobmedzené
  • dobrá miera likvidity
  • nie je potrebný vysoký kapitál

Je teda na Vašom rozhodnutí pre akú formu investície sa rozhodnete. Stále však platí pravidlo, pomaly ďalej zájdeš a hlavne ak ste investor začiatočník a nechcete do investovania na svojom štarte robiť vysoké investície.

About the author