Flexibilné a lacné sídlo pre vašu firmu

Nie v každom prípade potrebuje mať podnik prenajaté drahé kancelárske priestory. Sú podnikatelia, ktorí takéto priestory reálne k svojmu podnikaniu nepotrebujú. Napriek tomu ale možno hľadajú lukratívnu adresu, ktorú by mohli právoplatne zapísať do Obchodného registra SR (OR SR). A spolu s tým by ideálne získali aj flexibilné služby spojené s vykonávaním pravidelnej korešpondencie a administratívy.

Home office

Platí to napríklad v prípadoch, ak sa jedná o prevádzkovateľa eshopu, poskytovateľa stavebných či remeselných služieb, programátora, copywritera,… a skrátka ak ide o ľudí, ktorí chcú ponúkať svoje služby verejnosti a byť pritom zapísaní v Obchodnom registri ako podnikateľské subjekty, k čomu ale potrebujú zapísať svoju firemnú adresu. Nepotrebujú mať k tomu nutne prenajaté fyzické priestory, ale môžu sem zapísať takzvané virtualne sidlo.

Týka sa to jednoosobových obchodných spoločností a všetkých menších podnikateľov, ktorí nezamestnávajú veľký kolektív kancelárskych pracovníkov. Týka sa to foriem podnikania, ktoré nie sú viazané na jedno pevné pracovné miesto. Spomeňme napríklad menšie firmy zložené z pár ľudí, ktorí dokážu svoju činnosť vykonávať z domu cez svoj počítač, podnikateľov, ktorí vykonávajú svoju činnosť na cestách alebo biznismenov, ktorí trávia väčšinu času v zahraničí.

Notebook, tablet, mobil

Títo všetci určite radi využijú túto alternatívu, ktorá im dokáže ušetriť stovky až tisíce eur. Za poplatok cca 10 – 20 EUR mesačne získajú lukratívnu adresu pre svoju firmu (napr. v centre Bratislavy) + doplnkové služby spojené s korešpondenciou a administratívou. V prípade záujmu im poskytovatelia virtuálneho sídla vedia prenajať aj zasadaciu miestnosť s kompletným vybavením. V prípade záujmu stačí len na konkrétnu hodinu.

  • Pod virtuálnym sídlom si predstavte externú adresu, kam vám bude chodiť firemná pošta. Sekretariát vám o každej prijatej zásielke pošle notifikáciu, poštu preskenuje a pošle na váš email.

About the author