Virtuálne sídlo alebo prestížna adresa na požiadanie

Virtuálne sídlo je pomocníkom pre zástup obchodníkov, živnostníkov, občianskych združení či zahraničných firiem. Už to nie je neznámy pojem, ale bežná výbava fyzických i právnických osôb s jasným cieľom – ZISK. Prečo je to tak? Majú to premyslené a majú v tom jasno. Virtuálne sídlo je možno to, čo chýba aj Vám…

V stručnosti si pripomeňme definíciu virtuálneho sídla.

Je to služba, ktorú poskytujú firmy, väčšinou vlastniace nehnuteľnosti v kľúčových lokalitách. Jedná sa v podstate o prenájom adresy. Neodmysliteľne patriacej k vybaveniu mnohých právnych úkonov ako je napríklad založenie s.r.o. či živnosti na našom území.

Sídlo v lukratívnej štvrti je dostupnejšie než myslíte

All inclusive pod jednou strechou

Ak ste sa už zorientovali v problematike podnikania, isto chápete, že sídlo (a teda chápeme adresa) je spojené s určitými administratívnymi úkonmi. Tým je napríklad korešpondencia. Firma poskytujúca komplexné služby spojené so sídlom sa Vám o korešpondenciu a s ňou spojenú administratívu postará. Väčšinou predstavujú informovanie, vyzdvihnutie či preposlanie došlej pošty. Skenovanie a faxovanie zásielok, tak aby ste si ich mohli v kľude skontrolovať napr. cez mail, aj keď sa nachádzate na opačnej strane Republiky. Pri zriadení živnosti by ste si mali dávať pozor na riadne označenie poštovej schránky. Ak používate virtuálne sídlo býva na schránke sídla riadne označená aj Vaša schránka. Nemusíte sa teda báť, že by ste opomenuli splnenie tejto povinnosti.

Prečo má toľko firiem záujem o virtuálne sídlo?

Odpoveď je celkom jasná a jednoduchá. Nemôžeme sa pozerať iba na to čo je písané na stránkach. Dobrý a skúsený obchodníci dokážu premýšľať a čítať medzi riadkami. ČO sa od nás vo svete biznisu žiada? Nároky rastú, nároky na flexibilitu, mobilitu, oddanosť firme… Dnes ste tu a zajtra na opačnom konci krajiny. Je pre Vás priam zbytočné platiť drahý prenájom kancelárie, o ktorom ani netušíte, či ho vôbec využijete. Odpoveď je ľahká, ušetrite prenájmom sídla. Odpadnú Vám náklady ako prenájom kancelárie, nákup zariadenia, poprípade mzda zamestnanca, ktorý sa o tento priestor stará v čase Vašej neprítomnosti.

Úspech praje pripraveným

Jednoduchosť a prehľadnosť princípov tejto služby odbremeňuje, už aj tak dosť vyťažených podnikateľov. Nechajte administratívu na zamestnancov virtuálneho sídla a premeňte svoj čas na peniaze. Čas je nesmierne drahá komodita. Obchodníci, brokeri a konatelia väčších firiem by vedeli rozprávať. Úspešný podnikateľ si musí vedieť zadeliť čas, lebo jeho čas je vzácny. Ako posledný schválne uvádzam taký medziriadkový postreh. Všimli ste si, že čím lukratívnejšia adresa, tým úspešnejšia firma? Nechcem to hovoriť nahlas ale… Áno aj v tejto dobe je dôležité ako vyzeráte. V hlavnom meste je veľa krásnych miest. Adresa v hlavnom meste pôsobí tak zaujímavo. Vyberte si, kde sa bude Vaša firma nachádzať. Hlavné mesto ostane vždy hlavným mestom. Ponúka svoje benefity a nesie svoju iskru, či už v bežnom živote alebo obchodných vzťahoch. Poobzerajte sa po možnostiach virtuálneho sídla v Bratislave. Myslím, že nebudete ľutovať.

About the author