Podnikanie? A prečo nie?

Podnikateľský plán môže mnohokrát stáť naozaj za to. Stačí mať ten správny nápad a startup je na svete. Stačí si založiť firmu a môžete začať plán realizovať v praxi. Mnoho šikovných ľudí takto zrealizovalo svoje skvelé podnikateľské nápady a boli nakoniec aj úspešní. Ak veríte svojej myšlienke a zároveň máte triezvy náhľad na podnikateľské prostredie a situáciu, určite ste blízko úspechu.

Založiť si firmu bude určite jeden z vašich prvých povinných krokov, ktoré bude treba absolvovať. No a tu sa nám otvára dokonca až niekoľko možností, ako to urobiť. Môžete sa dať na tento pomerne komplikovaný proces sami, ak máte potrebné znalosti detailov založenia firmy, potrebných dokumentov, náležitostí a podobne. Všetko potrebné treba podať na príslušný súd, aby sa vykonal zápis do obchodného registra a firma sa takto založila.

podnikanie

Ďalšou možnosťou je jednoducho si zaplatiť za službu, ktorá umožňuje založenie s.r.o., čo je asi u nás najbežnejšia právna forma obchodnej spoločnosti, ktorú si podnikatelia zakladajú. Takto vám firmu založí daná profesionálna spoločnosť za vás, vy si len zaplatíte požadované úkony a poviete, čo presne by ste chceli, aké obchodné meno, kde bude sídlo spoločnosti, konateľov, spoločníkov, predmety činností a podobne.

startup

No a v neposlednom rade si môžete veľmi jednoducho kúpiť už založenú spoločnosť, tzv. ready made spoločnosť a začať za ňu konať a podnikať takmer okamžite. Takéto firmy na predaj sa dajú kúpiť veľmi jednoduchým a spoľahlivým spôsobom. Výhodná je aj predaj sro cena, nakoľko už nemusíte splácať základné imanie v hodnote 5000 €. Za platcu Dph, ktorý sa dá tiež kúpiť ako ready made spoločnosť síce zaplatíte spravidla o niečo viacej, ale ušetríte opäť na základnom imaní a ešte aj veľké množstvo času, ktorý by ste inak minuli na vybavovanie a registráciu firmu.

About the author