Matcha pre zdravie

Aj vy rady skúšate rôzne výživové doplnky, ktoré sľubujú chudnutie, zdravý organizmus či pekné vlasy a pleť? Niektoré výrobky skutočne majú na náš organizmus blahodárne účinky a dokážu nám so zdravím či krásou pomôcť. Treba však vedieť ktoré.

Počuli ste už o Matcha?

Matcha je zelený čaj, ktorý pochádza priamo z Japonska. Japonci sú, čo sa zdravia a výživových doplnkov týka na prvom mieste. Majú skutočne kvalitné vedomosti v tejto oblasti a pestované rastliny a suroviny sú na vysokej úrovni. To môžeme povedať aj o Matchi. Matcha je silný zelený čaj, ktorý sa pestuje a ďalej upravuje až do formy prášku. Práve vo forme prášku si môžete svoj zelený čaj Matcha kúpiť aj vy.

matcha

Matcha zelený čaj vo forme prášku si ďalej môžete pripraviť na priamu konzumáciu. Najčastejšie sa z Matcha prášku robí čaj. Prášok zalejeme vodou a poprípade môžete osladiť. Matcha čaj nezalievajte nikdy vriacou vodou, stratíte tak množstvo účinných látok. Úplne postačí zaliať prášok vodou o teplote 60-70 stupňov celzia. Pokiaľ chuť Matcha čaju nie je pre vás, alebo jednoducho čaj nepijete, veľmi ľahko si môžete pripraviť Matcha latte.

matcha

Na Matcha latte použijete namiesto vody mlieko. A to na teplý ale aj studený spôsob. Mlieko s práškom vyšľaháte do peny v šejkri. Dochutiť ho môžete steviou, javorovým sirupom či iným sladidlom, najlepšie prírodným. Latte na studený spôsob môžete doplniť tiež ľadom. Matcha latte má dnes dokonca vo svojej ponuke aj množstvo kvalitných kaviarní. Matcha čaj má množstvo priaznivých účinkov na naše zdravie a krásu. Ako už aj v prípade klasického zeleného čaju, je plný antioxidantov, vitamínov a prospešných látok pre naše zdravie. Matcha čaj je oproti bežným porciovaným zeleným čajom oveľa silnejšia a zdravšia. Kde môžete kúpiť kvalitnú matchu? Priamo na internetovom e-shope totalvital.sk.

About the author