Erektilná dysfunkcia alebo známy, no málo diskutovaný strašiak mnohých mužov

Človeka môžu pribúdajúcim vekom, ale aj následkom nie príliš ukážkovej životosprávy prekvapiť rôzne ochorenia či fyzické alebo psychické problémy. Nástupom internetovej doby sa čoraz častejšie dozvedáme, že strašiakom mnohých mužov sú to problémy spojené s ich „mužstvom“ a teda nástup príznakov erektilnej dysfunkcie.
Nie, nemusí ísť priamo o impotenciu, ale o vyššie zmienený pojem, respektíve môžeme vravieť o schopnosti vzrušiť sa, avšak erekcia nebude kvalitná buď to z krátkodobých alebo iných dôvodov. Ani tento stav nám však rozhodne nehrá do karát a prakticky existujú totožné rady.Nahnevaný, vystrašený muž, tvár, pohľad do očí

  • Návšteva lekára, hľadanie príčin, následná liečba a vyvarovanie sa škodlivých faktorov. V neposlednom rade aj tu existuje určitá „rýchla pomoc“ v podoba liečiv či generík typu viagra alebo spedra.

Erektilná dysfunkcia môže byť rovnako symbolom fyzických alebo psychických neželaných faktorov a návšteva lekára je doporučená hlavne pre prípad, aby sa vylúčil faktor číslo jedna, čiže vážnejšie ochorenie ako napr. problémy s kardiovaskulárnym systémom, srdcom a cievami, prípadne iné organické ochorenia.

  • Aj keď si celú tematiku možno spájame skôr so staršími ročníkmi, s poruchou erekcie (najmä s tou predčasnou) sú oboznámení tiež ročníky mladšie.

Stetoskop, lekárske pomôcky
V častých prípadoch a najmä z hľadiska mladších, menej skúsených mužov môžeme vravieť o psychických faktoroch, kedy na základe množstva negatívnych príčin nie sú schopní koncentrácie alebo im chýba pri styku sebadôvera. Psychické faktory sa ale rovnako môžu dotýkať starších mužov v prípade ťažšieho stresového obdobia, psychicky náročnej práce a vyčerpania, depresií, problémov so spánkov alebo v prípade častých hádok.
Príčiny v skutočnosti môžu byť rôznea môžu súvisieť s užívaním liekov typu antidepresíva, ale tiež s častým fajčením cigariet, nadmerným pitím alkoholu, rovnako tak s nevyváženou životosprávou a nezdravými stravovacími návykmi.
Z hľadiska ochorenímôžu byť spoločným faktorom obezita, vysoký krvný tlak, problémy s cievami, vysoký cholesterol, nespavosť, ochorenie štítnej žľazy a obličiek, depresia alebo nízka hladina testosterónu.

About the author