Uvažovali ste o sklenenom zábradlí na schody?

Pompézne schody si vychutnávali ľudia už odpradávna. Najmä panovníci vo svojich obrovských sídlach, zámkoch, hradoch a kaštieľoch. Veľmi často je práve na zámkoch a hradoch krásne zámocké schodisko. Vtedy sa stavali aj úplne iné zábradlia na podobné schodisko. Dnes už sú takéto zámocké schody skôr historickými pamiatkami. Obrovské schodisko bolo často aj v priestoroch interiéru historických budov a viedlo zväčša z oboch strán do poschodia. Bolo nádhernou dominantou s ozdobnými a pompéznymi prvkami najmä na mohutnom zábradlí. Dnes nám síce schody ostali, ale trochu sme si ich zmodernizovali.

zabradlie na schody

Rovnako sme si zmodernizovali aj zabradlie na schody. Preferujeme skôr minimalistické a vkusné prevedenie zábradlia, ktoré je z populárnych praktických a elegantných moderných materiálov. Často sa dnes používa nerezové zábradlie, pretože antikor má výborné vlastnosti a nevyžaduje takmer žiadnu údržbu. Vôbec ho netreba ničím natierať a materiál je veľmi pekný a pôsobí elegantne a čisto. Nerezové zábradlie tak môže krášliť schodiská v exteriéri i interiéri. Výhodou je aj to, že má dlhú životnosť. Okrem nerezového zábradlia sa dnes moderné budovy a dokonca aj rodinné domy a vily pýšia aj skleneným zábradlím na schody.

schody

Sklenené zábradlie nemusíte nájsť iba na schodoch. Často krášli aj balkóny a terasy. Výhodou skla je jeho priepustnosť svetla, čím celý priestor môže zostať presvetlený a opticky otvorený. Sklenené zábradlie na schody sa dá veľmi efektne dizajnovo zakombinovať do vášho interiéru. Sklo na upevňuje rôznymi spôsobmi a to už vám povedia odborníci, ktorí sa montážam venujú profesionálne a majú dlhoročné skúsenosti. Pokiaľ by ste potrebovali a chceli sklenené prevedenie aj vy vo svojom domove alebo akejkoľvek inej budove, obráťte sa na odborníkov v LMmont a užívajte si krásny moderný interiér plný svetla a elegancie.

About the author