Slabá erekcia je postrachom mnohých mužov. Aké sú jej faktory a existujú riešenia?

Z hľadiska pribúdajúceho veku, možno nie príliš ukážkového životného štýlu a životosprávy, kvality nášho zdravia a kondície sa síce môžeme obávať viacerých neželaných či možno úplne náhodných a prekvapivých dôsledkov, no u mužov je to najmä strach z príznakov erektilnej dysfukcie. Konkrétnejšie z čoraz pravidelnejšej a postupnej neschopnosti dosahovať kvalitnú erekciu.
Je zaujímavé, že z hľadiska telesného (no dosť možné, že psychického) zdravotného stavu ide následne u mužov o tematiku, s ktorou sa neradi zdôverujú. Aj napriek tomu, že sa mnohí z nich svojmu lekárovi ešte nepriznali, štatistiky poukazujú, že takmer polovica mužov nad 40 sa stretáva s poruchami erekcie. Niekedy sú však prípadom dokonca aj mladšie ročníky.Sediaci muž, zamračená papierová tvár
Erekcia vzniká súhrou nervov, ciev a hormónov. Akonáhle nastávajú problémy so slabou erekciou, príčiny tak zrejme môžeme hľadať niekde z týchto troch častí.
Môžeme sa však pozrieť na konkrétnejšie faktory, ktoré sa pod erektilnú dysfunkciu najčastejšie podpisujú. Sú to:
Zdravotné ochoreniaako vysoký krvný tlak, obezita, vysoký cholesterol, cukrovka a iné, ktoré spadajú do tejto kategórie, čiže organických faktorov.
Nedostatok hormónov, respektíve nízka hladina testosterónu, kedy je doporučená hormonálna liečba.
Psychické problémy a pravidelný stressú pomerne častým dôvodom. Či už vravíme o psychickej únave a neschopnosti sústrediť sa, alebo napr. slabej dôvere, nízkom sebavedomí, ľahkom rozptýlení sa nad inými vecami či stratou kontroly nad predčasnou ejakuláciou.Šokovaný starší muž, prekvapený
Ale pozor, faktorom môže byť aj užívanie antidepresív alebo iných silných liekov. Rovnako tak aj nadmerné užívanie alkoholu či fajčenie cigariet.
V neposlednom rade býva vinníkom nesprávna životospráva zložená z nedostatku pohybu, fyzickej aktivity, ale tiež z nepravidelnej stravy či spánku a nevhodného jedálnička.
Riešenie?
Pomerne rýchlym a účinným pomocníkom je známa viagra alebo prípravok spedry, pričom spedra cena je lacnejšia v prípade rôznych generík bez receptu. Samozrejme, že k riešeniam musíme odporučiť návštevu lekára, no v neposlednom rade tiež snahu zbaviť sa niektorých z vyššie opísaných zlozvykov.

About the author